Ruční pumpa je zdatný pomocník v každé domácnosti

Přichází doba prázdnin a dovolených a spolu s ní i velmi teplé letní počasí. Většina rodin s dětmi touží po osvěžení v nějakém vodním zdroji, a pokud není možnost mít svůj vlastní bazén, alespoň pro malé děti lze pořídit nafukovací bazének. Pro tyto účely přijde vhod i ruční nebo nožní pumpa.
dětské hračky do bazénu

Nožní pumpa

U těchto výrobků se osvědčily dva základní typy. První z nich staví na tvaru připomínajícím nášlapný plynový pedál v automobilu, kdy celá plocha chodidla spočívá na nášlapné destičce, ta je spojena s ohebnou membránou a stlačováním membrány se vzduch vhání plastovou nebo pryžovou hadičkou do koncové trysky. Nevýhodou je však po krátké době monotónního pohybu občasná křeč v nártu a svalech v okolí kotníku. Nohy lze pochopitelně střídat a u malých nafukovaných objemů to nehraje až tak zásadní roli.
Druhý typ připomíná stlačování pružiny nebo pístu ve tvaru harmoniky ve svislé poloze. To je pro pohyb chodidel příjemnější, neboť se tím zatěžuje rovnoměrněji svalstvo celé nohy od kotníků přes lýtka až ke stehnům a hýždím. Tímto způsobem se tak rychle neunavíte a zvládnete v kratším čase nafouknout větší objem.
dítě v bazénu

Ruční pumpa

Mohou být jednoduché s klasickým pístem, který se stlačuje pouze při pohybu směrem dolů, anebo tzv. dvojčinné, kdy vzduch proudí ventilkem i v opačném směru tahu pístu, tedy pohybem směrem vzhůru. Některé pumpy se vyrábí s kovovým pláštěm, většinou se však jedná o speciální tvrzený plast. Výhodou těchto výrobků je především univerzalita. Lze je použít jak pro nafukování dětských bazénků, hraček a lehátek, ale i míčů, jízdních kol, případně pneumatik automobilů. Záleží také na tom, zda mají ruční pumpy https://www.chlorito.cz/rucni-pumpyk dispozici sadu koncovek včetně tenké jehly pro sportovní míče.
Ceny všech těchto výrobků rozhodně nezatíží rodinný rozpočet drastickým způsobem, většinou jde o částky, které nepřesahují 400 korun. Pokud se rozhodnete pro řešení v podobě malého kompresoru na elektrický pohon, počítejte s částkou přibližně dvojnásobnou.

Doporučené články