LED reflektorové žárovky do sádrokartonové konstrukce

Vynález sádrokartonu způsobil revoluční změny v konstrukcích moderních staveb, ale i při rekonstrukcích či inovativních změnách interiéru stávajících objektů. Je nesmírně flexibilní, operativní, podporuje kreativitu a lze s ním vytvořit nepřeberné množství řešení. Velice snadno se s ním pracuje, dokáže vyrovnat konstrukční či stavební nedostatky a jeho základní předností je vést v příčkách či stropních podhledech jakékoli síťové prvky – elektroinstalaci, rozvody vody, topení, odpadu, ale i speciální vedení, jako např. ovládání žaluzií a rolet, telefonní přípojky a další slaboproudé rozvody. halogenová lampa.jpg
Této vlastnosti se využívá i pro zabudování osvětlovací techniky, nejčastěji ve stropních podhledech a v horních partiích příček, v předsazených nebo zapuštěných panelech. Typická svítidla pro tyto aplikace jsou reflektorové žárovky. Ještě před několika lety v nich převažovaly halogenové vláknové žárovky, ale s ukončením jejich prodeje se významně zvýšil prodej nastupující generace LED reflektorů https://www.lightpark.cz/led-zarovky-reflektorove-par16/. Mohou se však pochlubit vlastnostmi, které technologii halogenových plynů v uzavřené skleněné baňce předčí.

Čím vynikají LED halogeny

Ušetříte za provoz i za výměnu – provozní doba světelných LED zdrojů je několikanásobně delší, než u halogenového osvětlení, tím se výrazně snižují jak pořizovací náklady, tak i čas a zbytečné prostoje v souvislosti s výměnou za nový kus.bodové osvětlení v místnosti.jpg
Energetická náročnost byla právě tím důvodem , proč se nařízením EU musely halogeny stáhnout z prodeje. S polovodičovými svítidly se náklady na elektrickou energii snižují až na jednu desetinu původní spotřeby.
Nepřehřívají se – vydávají pouze malé množství tepla, převážně z napájecího transformátoru, který však může být umístěn i mimo nebezpečnou oblast s vyšší třídou hořlavosti. U bodového osvětlení je to poměrně výrazné omezení, zvláště u konstrukcí umístěných v blízkosti dřevěných trámků, latí, nebo obkladů.

Doporučené články