Péče o vodu v bazénu je důležitá – jak na to?

Údržba bazénové vody není snadná, ale péče o ni je velmi důležitá. Pokud chcete mít vodu ve svém bazénu stále čistou, musíte pro to něco udělat.

Péče o vodu v bazénu je důležitá – jak na to?

Mít svůj vlastní bazén během parného léta je snem asi každého z nás. Každý chce mít také vodu v bazénu vždy dokonale čistou, jenže to je někdy téměř nadlidský výkon. Voda se během sezóny poměrně rychle kazí, stačí malé zaváhání a všechna vaše snaha může přijít nazmar. Nikdo se ale nechce koupat ve špinavé a řasami pokryté vodě. Jak se tedy o vodu starat, aby vydržela stále průzračně čistá?

pexels-photo-261327

Chlor a jeho význam

Chlorové tablety do bazénu patří k základní výbavě při péči o bazénovou vodu. Tablety se rozpouštějí pomalu a po celou dobu chrání vodu, čistí ji a především ji také dezinfikují. Do vody se během sezóny dostane nepřeberné množství nejrůznějších nečistot – zbytky opalovacího krému, pot, ale i nečistoty zvenčí. To všechno vodu znečišťuje a znehodnocuje, výsledkem může být zakalená voda, ve které se zanedlouho začnou tvořit řasy a je rájem také pro bakterie. Tomu se každý z nás chce samozřejmě vyhnout.

Chlor a prostředky z něj patří mezi nejvyhledávanější typy bazénové chemie a to především proto, že chlor je skutečně mnohostranně využitelný. Jenže pouze bazénová chemie nestačí a také není dobré jí používat příliš. Zvláště pak alergici nebo malé děti mohou mít z nadbytku chlóru vyrážky – což ale také nechceme. A jak tedy snížit nutnost používání bazénové chemie?

pexels-photo-3019019

Bez filtrace se bazén neobejde

Řešením se bazénová filtrace a bez té se samozřejmě také neobejdete – tedy pokud nemáte na zahradě pouze malý dětský bazének s vodou po kotníky. Každý větší bazén už potřebuje mít filtraci. Do osmi krychlových metrů vody se používá nejčastěji kartušová filtrace, pro větší bazény je pak určena písková filtrace, která je natolik výkonná, že dokáže snížit potřebu využívání bazénové chemie na minimum. Při výběru filtrace vždy zohledněte velikost bazénu a obsah vody v něm, aby její výkon byl plně dostačující.

Kdo si jednou péči o bazén vyzkoušel, už jistě ví, že to skutečně není jen tak. Kolem bazénu se prostě naběháte, ale odměnou vám bude krásně křišťálová voda po celou sezónu.

Doporučené články