Nejlevnější autopůjčovna v Praze vás zve do krajiny spisovatele Oty Pavla

Hledáte tipy na dovolenou někde v blízkosti Prahy, kde to ještě neznáte, a nejste si jisti, zda by některá z lokalit mohla být pro dovolenkový pobyt dostatečně atraktivní? Pak bychom vám mohli nabídnout prostředí, kde žil a tvořil spisovatel Ota Pavel, a kde by vás možná překvapila malebnost a rozmanitost přírodních krás. V České republice se nachází celá řada takových oblastí a ještě, než vycestujete do zahraničí, měli byste znát místa za vašimi humny. Není to daleko, snadno se tu domluvíte mateřským jazykem a můžete tu prožít větší dobrodružství, než mimo republiku.

západ slunce na Berounce

Jistou možností je i pronájem vozidla z nejlevnější autopůjčovny Praha, pronájmy dnes někteří lidé využívají i jako levnější možnost ve srovnání s přímým vlastnictvím vozidla, kdy odpadá řada pravidelných investic (zvláště u ojetin) a samozřejmě jeho pořizovací cena. Pronajmout je možné jak osobní automobil, tak i mikrobus, a vydat se do krajiny Oty Pavla třeba v rámci spřátelených rodin.

První zastávkou vašeho putování z Prahy mohou být Nezabudice a hostinec U rozvědčíka, kde se Ota Pavel pohyboval nejčastěji. Tamní prostředí vám jistě učaruje, řeka Berounka, prostorné louky, rozsáhlé křivoklátské lesy, obnažené skály osvětlené sluncem a modrá obloha s plujícími beránky nad hlavou – zkrátka dokonalá romantika.

rákosové doutníky

S vozem pak můžete pokračovat proti proudu Berounky do Týřovic A Skryjí, navštívit Skryjská jezírka a obdivovat ocelový obloukový most z první poloviny dvacátého století. Krajina v okolí Skryjí je velmi členitá a kopcovitá, můžete s sebou vzít i jízdní kola a střídat jízdu autem s projížďky v okolí. Zastavit byste se měli ve Zvíkovci a projet se po okresních silničkách v obcích Hlince, Všehrdy, Brodeslavy, Rakolusky a Bohy. Zřícenina hradu Krašov s překrásnými výhledy na řeku a přírodní parky Hřešihlavská a Horní Berounka vás nenechají na pochybách, že je tato oblast jednou z nejkrásnějších v celé Evropě.

Doporučené články