Čím vás uchvátí sedací vak Perfekt – mořská zeleň

Je dost velký – rozměry sedacího vaku rozhodují o tom, zda půjde o skutečné pohodlí, nebo jen o kompromis. Čím větší rozměr polštáře, tím více rozkoše, kupříkladu metr osmdesát na délku a metr čtyřicet na šířku, to už je pořádné křeslo. Pohodlím jsou dnes sedací vaky pověstné, dovedou se velmi dobře přizpůsobit tvarům těla dětí i dospělých, mužů i žen.

hnědý sedací vak

Je odolný vůči vodě a vlhkosti – největším úskalím sedacích souprav a křesel je voda, resp. jakákoli tekutina, kterou na něj nedopatřením vylijeme. Čaj, káva, špagety s rajským protlakem nebo lečo – to je pro textilní sedačku doslova pohroma. Pro sedací vaky Perfekt Mořsky zelené Beanbag však nikoli, uvnitř vaku je pryžová vrstva, která tekutinu nenasákne, a z nylonového potahu bezpečně veškeré nečistoty odstraníte hadříkem a vodou s běžným saponátem či jedlou sodou.

dívka na červeném sedacím vaku

Výplň lze vyměnit – to je zásadní věc. Kuličky EPS se totiž mohou časem zdeformovat, sesednout a neplní tak zásadně svou funkci přizpůsobení se tvaru těla. Kuličky lze kdykoli vyměnit, velmi pohodlně díky otvoru na suchý zip. Samozřejmě můžete kuličky i přisypat nebo naopak odsypat, vše podle vašeho rozhodnutí.

Pár slov o nylonovém potahu – potahů sedacích vaků existuje celá řada, ovšem rádi bychom vám připomněli, že nylon je jedním z nejvyhledávanějších. Je to velmi pevná a odolná tkanina, zároveň poměrně příjemná na dotek, i když to samozřejmě není mikroplyš – polyester. Nylon můžete zatížit i extrémní hmotností, můžete s vakem šoupat po zemi, mohou na něj skákat kočky a psi a povalovat se po něm vaše ratolesti. Nylon dokáže překvapit i svými barvami, je jich na trhu velký výběr a některé vaky se prodávají jako dvoubarevné (z každé strany jiná barva). Stačí pak volit barvu podle vašeho vkusu či estetického cítění a vhodnosti k ostatním bytovým doplňkům, nábytku, podlahové krytině či malbě.

Doporučené články