5 tipů pro krásnou pleť

Hydratace

Naše tělo je tvořeno z 80% vody. Proto je hydratace tak důležitá. A to jak zevnitř (v podobě pitného režimu), tak zvenku (v podobě kvalitních pleťových produktů). Pamatujte na to. Na pracovní stůl si položte sklenici s vodou, doma připravte do velkého džbánku vodu s citronem a při každé příležitosti se napijte. Přípravky zvolte dle věku, typu pleti, ročního období a nezapomeňte na SPF faktor.

pleť

Tip: při mazání obličeje nezapomeňte na krk

Odlíčení

Můžete spát 8 hodin denně a používat ty nejlepší krémy, ale pokud se večer správně neodlíčíte vaše pleť to bohužel odnese. Z odličování si udělejte rituál. Na trhu je obrovské množství přípravků od odličovacích pěn, gelů, olejů přes mléka po tonizační vody. Vyzkoušejte co vám bude nejvíce vyhovovat.

Doplňky stravy

Po 35. roce začíná v pokožce ubývat kolagen. Proto ho své pleti dopřejte zevnitř. Rybí nebo také mořský je nejlepší forma kolagenu. Kombinace rybího kolagenu s kyselinou hyaluronovou je top koktejl, který vám zajistí pružnou, hydratovanou a elastickou pokožku. A jako bonus umí zpevnit nehty, zlepší růst vlasů a podpoří správnou funkci jater.

Tip: vyzkoušejte novinku, rybí kolagen s kyselinou hyaluronovou v sáčku. Jednoduše zamícháte do vody a váš nápoj krásy je hotov.

drink

Spánek

Během spánku se regeneruje celé tělo včetně pleti. Za optimální dobu, kterou máte v noci naspat je 6-8 hodin. Neponocujte a zkuste chodit do postele každý večer ve stejnou hodinu. Samozřejmostí je nanesení nočního krému nebo séra.

Tip: povlak na polštář pořiďte ze saténu nebo hedvábí. Drsnější materiály by vám mohly zbytečně přidělat pár vrásek.

Strava

Některé potraviny jsou vyloženě nabité zdraví prospěšnými látkami. A které to jsou? Losos, dýňová semínka, bobulovité ovoce, mandle, batáty, fermentované potraviny, špenát a zelený čaj. Naopak se vyhněte smaženému, brambůrkům, sladkému a mléku.

Tip: zcela vynechte alkohol a cigarety

Doporučené články