Zdravá strava nemusí být drahá

https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/skute%25C4%258Dnost 0cm 8pt“>Chcete začít jíst zdravěji, ale neustále tvrdíte, že si to nemůžete dovolit? Mezi námi všeobecně koluje názor, že zdravá strava je o mnoho dražší než strava nezdravá. Není tomu ale tak. Ano, některé zdravé suroviny mohou být trochu dražší, než jste zvyklí, ale v konečném důsledku můžete na zdravé stravě ušetřit. Pokud vynecháte nejrůznější sladkosti, rychlé občerstvení a polotovary, můžete tyto peníze bez obav investovat do zdravé stravy.

ovoce

Zdravá strava je důležitá pro naše tělo a zdraví. Je prevencí proti různým chorobám, a také prevencí proti obezitě. Bojíte se, že už trpíte obezitou? Tuto skutečnost si můžete zkontrolovat pomocí BMI kalkulátoru.

Pojďme se podívat na nějaké tipy, jak ušetřit na zdravé stravě.

Sezónní potraviny

Nejen, že sezónní ovoce a zelenina jsou levnější, ale také mnohdy daleko chutnější. vezměte si třeba taková rajčata. Jejich chuť je úplně jiná, pokud je koupíte v supermarketu v zimě a pokud je koupíte v době, kdy vrcholí jejich sezona.

zelenina

Nehleďte na značku

Pokud jste ve velkém supermarketu, většinou najdete od 1 výrobku více druhů od různých značek. To, že je nějaká značka dražší, neznamená automaticky že je pro vás lepší. Ve většině případů platíte pouze za značku. Vybírejte proto s rozumem tu nejlevnější možnou variantu, ale tak, aby neutrpěla kvalita potraviny.

Vařte doma

Nechce se vám vařit, a tak jste zvyklí si kupovat jídlo s sebou, nebo se stravovat v restauracích? To je ale docela velký zásah do vašeho rozpočtu. Navíc, pokud chcete žít zdravě, při stravování venku nikdy nevíte přesně, co všechno v jídle je. Překonejte tedy svou lenost, nebo si lépe zorganizujte čas, abyste si mohli alespoň několikrát týdně připravit domácí, chutné a zdravé jídlo. Jedno jídlo, si můžete navíc uvařit na několik dní, takže vařit si doma neznamená, že budete stát u plotny každý den.

Doporučené články