Menstruační pomůcky pro ženy

Menstruace je mnohdy nepříjemnou součástí ženského života. Mnohé ženy mají menstruaci pravidelně každý měsíc. V západních zemích je moderní regulovat menstruační cyklus na 3 měsíce, po vybrání celého plata antikoncepce. Ať už máte menstruaci měsíčně nebo déle, uvedeme vám, jaké máte možnosti menstruačních pomůcek dostupných na našem trhu.

hygienické vložky

Vložky

U nás nejdéle používanou klasikou jsou hygienické vložky. Naštěstí již nežijeme v dobách minulých, kdy si je ženy musely šít sami doma. Dnes máme na trhu nepřeberné množství vložek od různých firem. Dělí na denní a noční, s křidélky nebo bez, parfemované nebo bez parfemace, s klasickým povrchem nebo s povrchem speciálně upraveným pro ten největší komfort. Velikost vložek se určuje podle míry krvácení. Na noc jsou speciální noční vložky, které jsou uzpůsobeny svým tvarem a velikostí.

Tampony

Tampony mají dnes již mnoho příznivců. Cestu k nim našlo více žen než v minulosti. Aplikace tamponu je trochu náročnější, avšak se dá velmi jednoduše nacvičit. Pro začátečnice jsou velmi vhodné tampony s aplikátorem, který zaručí jejich správné zavedení. Tampony se musí častěji měnit. Hrozí u nich riziko syndromu toxického šoku, který se ale vyskytuje velmi vzácně. Přesto je důležité dbát při používání tamponů na zvýšenou hygienu.
menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek rozdělil ženy na dva tábory. Jedny si ho nemohou vynachválit, druhé jím opovrhují. Je pravdou, že má své výhod y a nevýhody. Výhodou je finanční stránka, s kalíškem určitě ušetříte peníze, protož tampony a menstruační vložky jsou poměrně nákladné. S kalíškem také produkujete mnohem méně odpadu a výrazně tak pomáháte životnímu prostředí. Nevýhodou je, že se kalíšek musí vymývat a to některým ženám může vadit. Jeho zavádění je také podstatně jednoduché a chce jen trochu cviku.

Každá žena je jiná a každé vyhovuje něco jiného, stejně tak je to i s menstruačními pomůckami. Každá žena si vybere tu svou, která jí nejvíce vyhovuje.

 

Doporučené články