Kopání, kopání, nejlepší je dělání…

Pokud tito lidé dosud jen seděli v kanceláři a nikdy nic fyzicky tak náročného nedělali, seznají, že se hodně přepočítali. Věta „Karle vezmeme basu piv a do večera nemáme co dělat“ zní přímo perfektně, ale asi po půl hodině práce zjistí ten, kdo to řekl i Karel, že nemají šanci. Jistě, pokud kopou tři metry na délku a dvacet centimetrů do hloubky, mohou to klidně do večera stihnout, včetně vypití oněch piv. Je-li však díra-výkop poněkud větší, tak mohou titíž dva do večera tak maximálně skončit na pohotovosti s bolavými zády, nebo ještě hůř, se zablokovanou páteří.

Lopata a kámen

Nejde ani tak o to, že je to nelidská dřina, ale o to, že tělo není na takové pohyby zvyklé a svaly začnou protestovat. Tak jako někdo nejel dlouho na kole a pak dá spoustu kilometrů do kopce na těžký převod. Svaly to poznají a řádně mu zatopí.

Lidé nezvyklí fyzické práci navíc dělají tu chybu, že zpocení jako myši do sebe lijí studené nápoje, čímž se opět připravují na příchod jiné choroby. Nemluvě o tom, že jistě dělají na sluníčku bez pokrývky hlavy.

Huh, to je děsivá představa což? Tolik nebezpečí kvůli díře třeba na bazén. A to ještě nezmiňuji možnosti různých úrazů. Aby hrdina jdoucí ručně kopat nepřišel o část chrupu jako soudruh Jasánek ve slavné knize pana Švandrlíka, kde si hned v prvních pokusech práce s krumpáčem způsobil středně těžké zranění.

Nuže, hrůzy jsme si vylíčili tak, že jistě každého přešla chuť na jakékoli kopání. To je ovšem zbytečné, protože jsou zde výkopové práce Praha, kde se lze na kopání domluvit. Oni pak vyšlou techniku a skutečně máte do večera hotovo a piva z basy můžete v klidu vyžunknout sám a sám. S nohama na stole.

Mini bagr

Není třeba si dělat starosti s nepřístupným terénem, firma má zkušenost, znalost a techniku, takže si jistě poradí. Takže směle do toho a půl, vlastně všechno bude hotovo. A bez dřiny.

Doporučené články