Bez chodítka ani krok

Když máme zdravé ruce, zdravé nohy, tak si v každodenním koloběhu života ani neuvědomujeme, jaké máme štěstí. Ale může nastat okamžik, nějaký zlý zlom i v mladém životě, kdy nám tyto končetiny přestanou dobře sloužit. Ať je to například úraz nebo nemoc. A následně stáří, to je v mnohých případech spojené se špatnou chůzí.

Dnes se mnozí lidé dožívají dost vysokého věku. To je pravda. Ale skutečnost je i ta, že už od počátku důchodového věku nás opouštějí síly a hlásí se čím dál více zdravotních potíží. Nohy nám slábnou, často se potýkáme kvůli tlaku s nestabilitou chůze, a ruce též vypovídají službu. Potřebujeme důležitého pomocníka.

chodítko skládací

Na internetu najdete mnoho adres, kde si můžete vybrat zdravotní pomůcky, jako jsou chodítka a invalidní vozíky v různém provedení.

Převážná většina lidí při těchto zdravotních problémech volí nějaké výhodné řešení. Byty se dnes přestavují nebo už staví jako bezbariérové, kde je možnost se pohybovat s invalidním vozítkem nebo čtyřkolovým chodítkem.

chodítko čtyřkolové

Můžete si je vybrat přesně podle vašich potřeb. Nejenom podle ceny, váhy, lehkosti a skladnosti. Ale též podle toho, jestli potřebujete chodítko využívat pouze v bytě nebo i na nákup a procházku venku. Pokud potřebujete poradit, máte možnost si zavolat na bezplatnou linku prodejce, kde vám ochotně se vším poradí.

Následně, si vybranou potřebnou zdravotní pomůcku na eshopu můžete objednat a zakoupit. Na dražší zdravotní pomůcky, zvlášť invalidní elektrické vozíky, máte možnost získat po poradě s prodejcem i dotaci.

Rada: mnoho zdravotních pomůcek, které potřebujete pro zkvalitnění vašeho života, tak se dají i zapůjčit. Jeden z nejlepších způsobů, je samozřejmě nechat si chodítko proplatit zdravotní pojišťovnou. Zdravotní pojišťovna podle zákona hradí chodítka v plné nebo částečné výši. Co je důležité: pokud ošetřující a revizní lékař usoudí, že tuto zdravotní pomůcku pacient potřebuje, následně mu vystaví poukaz. Vybrané chodítko si pak s poukazem vyzvednete, nebo necháte zaslat výdejnou zdravotnických potřeb. Při výběru chodítka v eshopu se PŘEDEM poraďte s prodejcem, jakým způsobem můžete tento poukaz uplatnit.

Doporučené články