Jak si vybrat protisluneční folie na skla u auta? Jaká je jejich funkce?

Zejména v létě mají snad všichni řidiči problém s tím, že je v jejich autě příliš velké horko, za což může slunce. Zabraňte tomu díky šikovným fóliím.

Jak si vybrat protisluneční folie na skla u auta? Jaká je jejich funkce?

S rozehřátým autem v létě mají v letních měsících problém asi všichni řidiči. Sluneční záření dokáže opravdu hodně a na vysokou teplotu vyhřát celý interiér auta, což je nejen nepříjemné ale i nebezpečné, například pokud v autě vozíte malé děti nebo domácí zvířata. Řešením mohou být folie na skla u auta, které zabrání vyhřívání automobilu, ochrání také jeho interiér a pomohou ochránit auto i před vykradením či poškozením skel. Folie na autoskla ale musíte vybírat obezřetně, musí být v souladu s platnými pravidly, jinak byste mohli mít problémy při silniční kontrole. Jak tedy na to?

chraňte své auto

Funkce folií na skla

Protisluneční folie na sklo u automobilů má hned několik funkcí, které jistě každý řidič ocení. Je známo, že silné sluneční záření velmi výrazně může poškodit vzhled interiéru vozidla, navíc nasednout do rozpáleného vozidla není skutečně nic příjemného. Folie ale brání průniku slunečních paprsků a záření do automobilu, takže se toho už nemusíte obávat. Zejména je vhodné folie umístit na zadní sklo u automobilu, na zadních sedadlech totiž často vozíme děti nebo své domácí mazlíčky, tímto je můžeme bezpečně a jednoduše chránit před přehřátím.

Folie jsou i jistou ochranou skel před rozbitím, takže se už nemusíte obávat krádeží, což jistě není také zanedbatelná funkce. Folie mohou mít různou barvu, nemusí být rozhodně úplně tmavé, výhledu z vozidla ven vám nic nebude bránit.

sluníčko rozehřívá vozidlo

Pozor na to, co vybíráte

Je ale třeba brát na vědomí, že u nás existují určitě normy, které udávají, jaké mohou folie být, problém by pak mohl nastat při silniční kontrole nebo při technické kontrole vozidla. Folie musí být schváleny Ministerstvem dopravy České republiky, těmto fóliím říkáme homologované. Ty se pak mohou nalepit i na boční skla vepředu vozidla, pokud splňují všechny požadavky. Nehomologované folie na autoskla u nás nejsou povolené.

Folie se pak poměrně snadno aplikují a je možné je i po nějaké době, tedy až doslouží, zase odstranit, až by se skla auta poničila.

Doporučené články