Jak naložit s únavou?

Ženy více než muži podléhají bolestem hlavy, migrénám, pocitu únavy, snížené psychické a fyzické odolnosti nebo pocitu nedostatku energie. Mohou ženy tyto nepříjemné stavy ovlivnit? Pokud se jedná o únavu, která není spojena s žádnou nemocí, pak alespoň částečně se můžeme únavu snažit eliminovat. Únava ovlivňuje naši výkonnost fyzickou i psychickou. Jakým způsobem se takzvaně nakopnout? Rozhodně není dobrou volbou zahánět nedostatek energie alkoholem.
stres a únava
Možná se chvíli budete cítit nabité přívalem energie. Nebude trvat dlouho a dostaví se účinek zcela opačný. Dejte raději přednost osvěžujícímu nealkoholickému nápoji. Namíchejte si domácí limonády a přidejte citron a bylinky. Nápoj vám vhodně doplní máta nebo meduňka a čerstvé ovoce. Tělu byste také měla dodat dostatek vitamínů a minerálů. Důležitý je vitamín C, B a provitamin A. Z minerálů je důležitý hořčík, vápník a zinek. Zkuste si dopřát dostatek relaxace. Procházka vás okysličí a budete se cítit více svěží. Dopřejte si koupel a bylinkový čaj. Příjemná bude i aromaterapie. Jednodušší je zahnat pouze dočasnou únavu. Chronická únava se odbourává mnohem hůře, navíc vám může způsobit zdravotní potíže. Jsme náchylnější ke kardiovaskulárním onemocněním. Můžeme pociťovat nepříjemný tlak na hrudi nebo bušení srdce. Únava vás, ale může upozornit na některé druhy onemocnění.
bolest hlavy
Příčinou může být diabetes, hormonální výkyvy, období menopauzy, porucha funkčnosti štítné žlázy. Únavu vám může způsobit i nedostatečný pitný režim. Naši energii ovlivňují rovněž roční období. Hlavně v zimních měsících, kdy není dostatek slunečního záření, se můžeme cítit více ochablí. Tato období může provázet i psychická nepohoda, úzkosti, deprese a špatná nálada. Snažte se těmto negativním pocitům nepodléhat. Dopřejte se dostatek spánku, abyste se cítili více odpočatí a nabití energií.

Doporučené články