Home / Ženy / Vyrobte si domácí tablety do myčky

Vyrobte si domácí tablety do myčky

Myčka je praktický vynález, zatímco leští talíře od oběda, můžete se věnovat jiné činnosti. Při správném použití ušetří spoustu vody, čímž ušetří i pár korun v rodinném rozpočtu. Co je ale větší položka na účtence jsou tablety, které potřebujete ke každému mytí. Ale víte, že si je můžete snadno připravit i doma? Vyjdou vás na minimum, budete k tomu potřebovat jen pár surovin a navíc budou zcela ekologické. Ušetříte tedy nejen přírodu, ale i svou peněženku. A jak takové tablety tedy vyrobit?

sůl

Ekologické domácí tablety do myčky

Budete potřebovat:

  • 1 díl práškové sody
  • 1 díl jedlé sody
  • půl díku kuchyňské soli
  • půl dílu kyseliny citronové

Postup: všechny čtyři ingredience smíchejte v míse. Lehce poprašte vodou z rozprašovače a promíchejte. Směs nandejte do formiček na led a lžičkou nebo rukou upěchujte. Dejte stranou a nechte důkladně proschnout. Zcela suché tablety vyklopte a skladujte ve vzduchotěsné nádobě. Až budete pouštět cyklus v myčce k vložené tabletě kápněte ještě 1-2 kapky přípravku na nádobí. 

Tip: k směsi můžete také kápnout přírodní esenciální olej, například takový citron dokáže eliminovat zápach a myčku hezky provoní

Věděla jste? Pokud se vám nechce tablety pěchovat do tvořítek na led, smíchejte jen všechny 4 suché suroviny a používejte jako prášek do myčky. Jen se nevyplatí dělat ho větší množství do zásoby, časem začne nasávat vlhkost (i přesto, že je dobře uskladněný) a začne tvrdnout.

spoření

Myčku udržujte v čistotě

Ani ta sebelepší tableta neumyje dokonale nádobí, pokud je myčka špinavá, zanesená nebo ji špatně uspořádáváte. Jednou za měsíc ji důkladně umyjte a vyčistěte pomocí jedlé sody a octa. 

Pokud vás zajímají ceny, tak pro představu: 1kg prací sody a jedlé sody pořídíte zhruba za 50Kč/ks a pytlíček kyseliny citronové za 8Kč.

Tak směle do toho, příroda vám bude děkovat a za ušetřené peníze si můžete koupit něco hezkého.

About Author: