Češi ušetří za rok nejvíce na potravinách

Ne každá rodina má možnost utratit, kolik se jí zlíbí. Většina domácností se musí řídit určitým domácím rozpočtem. Na hypotéce, půjčkách, inkasu nebo zálohách na energie se ušetřit nedá. Proto Češi šetří jinde, co to jde. Ať se jedná o nákupy jídla nebo oblečení, obojí se dá nejvíce osekat na minimum.

roztomilá pokladnička na úspory

Jakmile dorazí do našich domovních stránek letáky s akcemi, mnoho lidí si zakroužkuje věci výhodné v akci a vyrazí na nákupy. Jak totiž vyplývá z výzkumů, právě akce jsou hlavním důvodem pro naše nákupy. Mnohdy v nich pořídíme zboží výrazně levněji, proto ho zakoupíme hned víckrát do zásoby. Některé akce jsou bohužel podvodné, proto je potřeba si slevu propočítat, abychom nenaletěli.

V akcích se vyplatí nakupovat maso, masné a mléčné výrobky, sýry, vejce nebo trvanlivé potraviny, jako je mouka, cukr, těstoviny, rýže, koření, čaje nebo kávu. Dále drogistické zboží, jako toaletní papír, kapesníčky, čisticí prostředky, pleny a sortiment pro děti. Potraviny podléhající rychlé zkáze, jako je ovoce a zelenina, lahůdky a různé pochutiny, nám bohužel dlouhou radost neudělají.

Dále lidé zkupují bio výrobky, které jsou bez akce drahé a pro mnohé rodiny tak nedosažitelné. Snaží se takto zpestřit jídelníček a žít zdravěji. Bohužel některé rodiny mají velmi malou částku pro měsíční nákupy potravin, proto nakupují levné náhražky, ale i tak mají problémy zajistit základní potraviny pro svou rodinu.

V současné době se nejvíce v médiích řeší, kolik potravin ročně vyhodí rodiny do odpadu. Bohužel se toto číslo ročně zvyšuje. Obchodní řetězce přistupují k potravinovým sbírkám, kde lidé přináší potraviny z domu nebo je nakoupí a odevzdají na určených místech. Tyto potraviny pak putují právě lidem, kteří tuto pomoc potřebují, např. matkám samoživitelkám, důchodcům, sociálně slabým lidem, atd.
pokladnička na úspory

Posledním trendem, který v současné době nabírá na obrátkách, je pěstování si vlastních potravin a z nich pak výroba vlastních výrobků. Češi jsou národ zahrádkářů a vypěstují si prakticky cokoliv. Domácí marmelády, zavařeniny a sirupy jim pak zajistí kvalitní stravu po celý rok. Navíc se jedná o bio kvalitu.

Doporučené články