Dopřejte si skvělé jídlo v restauraci za dobrou cenu!

Chcete-li si s partnerem či rodinou dopřát dobré jídlo v pěkné restauraci, nestačí se jen obléci a vejít do prvních dveří, nad nimiž visí cedule „Restaurace“. Může se Vám totiž stát, že místo příjemně vypadajícího a vonícího prostoru vejdete do prostorů, které na první pohled vypadají omšele a na stole Vám místo skvělého jídla z čerstvých surovin, přistane cosi, co jen někdo vyndal z mrazničky a ohřál v mikrovlnce. Než tedy vyrazíte za gastronomickým zážitkem, najděte si cíl, tedy restauraci, která pravděpodobně splní Vaše očekávání.
stůl v restauraci
Zajímejte se o zkušenosti ostatních!
Nejlepším a nejdůvěryhodnějším zdrojem informací by pro Vás měli být rodinný příslušníci či přátelé. Pokud od někoho slyšíte chválu na místní restauraci, asi na tom něco bude a vy se do ní můžete s důvěrou vypravit. Obrátit se také můžete na internet, existuje přece již celá řada webů, které nabízí hodnocení restaurací, a to nejen u nás, ale také v cizině. Pokud se ocitnete v neznámém městě a nemáte možnost připojení se na internet, můžete se zeptat místních, kam by Vám doporučili jít se najíst.
hlavní chod a polévka
Jak získat to nejlepší za co nejlepší cenu?
Pokud nemáte zrovna peněz na rozhazování, a přesto si chcete dopřát chutné jídlo v restauraci, zkuste tam vyrazit na oběd. Určitě totiž zaplatíte méně, než pokud se tam vypravíte večer. Většina restaurací nabízí polední menu, a ta vás mohou stát až o polovinu méně než večeře tamtéž. Nádherné prostředí Vám tak bude dopřáno, skvělé jídlo rovněž a vy si tento svůj gastronomický zážitek užijte se vším všudy!
prostřeno v restauraci
Zkuste vynechat přílohu a objednejte si vodu z kohoutku!
Ve většině restaurací si musíte za přílohu připlatit další sumu peněz, proto se zkuste nejprve zeptat, co vše bude součástí Vašeho hlavního chodu. Možná zjistíte, že přílohu ani nepotřebujete. Pokud jdete na jídlo v páru, je možné se o jednu objednanou přílohu podělit. Pokud Vám k pití stačí voda, požádejte o vodu z kohoutku, vyjde Vás totiž mnohem levněji než voda ve skle, rozdíl v chuti pravděpodobně nepoznáte.

Doporučené články