Instalatér v Praze vám může zajistit montáž topení v podlaze

Podlahová vytápění skýtají celou řadu výhod, jednou z nich je estetický dojem, kdy se z místnosti vytrácí radiátory a jiná topná tělesa, vše je skryto před zraky okolních pozorovatelů a přesto je uvnitř obytného prostoru příjemné teplo. Zároveň odpadá i jejich pracné čištění, jen si vybavte, jak náročné je zbavit žebra litinového radiátoru prachu a dalších nečistot. V podstatě si usnadníte spoustu času jak čištěním, tak i údržbou.

termostat od vytápění

Úspora za energie – současná divoká doba, plná různých nepříjemností, se bohužel projevila i vysokými cenami energií, a to mnohé z nás nutí k určitým opatřením. Chcete-li výrazněji ušetřit, a máte-li tu možnost, přejděte https://www.mobilmania.cz/clanky/prejdete-mame-exkluzivni-nabidku-vabi-operatori/sc-3-a-1331407/default.aspx na topení dřevem v krbu či krbových kamnech. Podlahové vytápění si s tímto řešením rozumí, instalatér v Praze a kdekoli jinde tuto technologii zná a dokáže vám vhodně poradit, co je ve vašem případě optimální. Dřevo je stále nejlevnější surovinou porovnání se zemním plynem, elektřinou dokonce i uhlím, a není to ani tak pracné, jak se zdá. Pokud zrovna nemáte k dispozici palivové dřevo nařezané a naštípané, lze si pořídit motorovou pilu a elektrický štípač a jste za vodou. A tělesný pohyb vám jen prospěje.

palivové dřevo

Příjemné teplo od nohou – výhodou topení v podlaze je i rovnoměrnější šíření tepla v místnosti. Takto stoupá přímo vzhůru ve všech koutech obytného prostoru a tím jej prohřívá lépe, než radiátor, s nímž se teplo dostává ihned ke stropu, a tam je také mnohem tepleji, než u země. A mít studené nohy a cítit horkost v obličeji, nemá nic společného s bytovým komfortem. Dalším plus je teplo přímo na plosky chodidel, ono to pak svádí vyzout se z pantoflí a vysvléknout z ponožek, což je celkem pochopitelné, protože chodidla jsou opatřena tolika nervovými vlákny, že teplo přímo od zdroje vnímáme mnohem intenzivněji, než teplo rozváděné radiátory na okraji místnosti.

Doporučené články