Bankovní či nebankovní?


Jistě se domníváte, že je to totéž. Nu, ve své podstatě máte pravdu. Je tu někdo, kdo půjčí a tomu se pak splácí pravidelné měsíční splátky. To by měl být finální výsledek bez rozdílu. Ale není tomu tak zcela přesně. Vlastně se to liší jen v tom, kdo půjčuje. Bankovní půjčku vám dá jedině banka, protože ta má licenci od ČNB, tedy České národní banky. Ti ostatní ji sice mají také, ale zase na jen na spotřebitelský úvěr. Že je to vlastně jen hra se slovíčky již nikdo neřeší. ČNB má z toho spousty peněz a zbytek ji nezajímá. Nebankovní půjčka má velké výhody skoro ve všem. Tam kde vás banka vyhodí z důvodu třeba nízkého příjmu, v nebankovním sektoru tento údaj není zase tak důležitý. Takže tam peníze dostanete.

koupě domku

Nevýhodou je to, že můžete zaplatit o něco více než v bance. Ale pokud k tomu připočítáte ušetřený čas a nervy, tak se to jistě rozhodně vyplatí. Nebankovní americká hypotéka je vlastně totéž, jen s jinými podmínkami. Ono se není co divit, protože se jinak půjčuje dvě stě tisíc korun a jinak tři miliony. V každém případě je zde vyšší pravděpodobnost, že hypotéku dostanete. Banky jsou známé svými přísnými podmínkami. Potřebují doložit kde co. Hlavně tedy příjmy a musíte jim také sdělit všechny výdaje, to jest kolik platíte za telefon, kolik za elektřinu, v případě dětí školné nebo školkovné, prostě všechny výdaje.

klíč od domu

Chytráci, kteří něco „zapomněli“ nahlásit nedělají dobře. Ale zase na druhé straně jsou dnes vězení vytápěná a vcelku tam zase tak špatně není. V nebankovním sektoru se s nějakými potvrzeními zase tolik nemažou a většinou je nechtějí vůbec. Tam, kam se podíváte tedy určitě ne. A podíváte se tam tak, že kliknete na odkaz, který je zde o něco výše. Tím se možná začne váš nový život i když vás již z banky vyprovodili. Takže neházejte flintu do žita a klidně si to tam vyzkoušejte.

Doporučené články